Suplementy – to warto wiedzieć

Suplementy diety mogą być cennym wsparciem dla zdrowia każdego człowieka. Ale uwaga, to nie leki.
Suplementy diety to produkty spożywcze, a nie leki. Przed rozpoczęciem przyjmowania specyfiku, warto udać się do lekarza. Dzięki temu będzie można się dowiedzieć, czy wypadanie włosów lub inne objawy nie są oznaką choroby.
Nie wierz w reklamy suplementów
Nasze suplementy mają podwójną dawkę – krzyczą napisy z reklam suplementów. Jak radzą specjaliści, warto dokładnie przyjrzeć się takim promocją. Większa ilość minerału nic nie da, jeśli w preparacie zastosowano tańsze, gorzej przyswajalne sole. Ważne bowiem, by sól była organiczna.
Unikać warto również tych suplementów, które mają duże dawki pojedynczych związków. Niektóre składniki znacznie lepiej wchłaniają się wtedy, gdy są podane razem.
Przykład. Witamina C najlepiej przyswajana jest przez organizm w połączeniu z flawonoidami z owoców.
Kiedy przyjmować suplementy?
Suplementy najlepiej przyjąć w trakcie posiłku. Nim zacznie się je jednak przyjmować, warto skontaktować się z lekarzem lub dietetykiem.
Dzięki analizie typowej dla człowieka diety, ekspert podpowie, jakie wprowadzić zmiany w codziennym żywieniu oraz po jakie suplementy warto sięgnąć.
Można przedawkować suplementy?
Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, skład suplementu jest dokładnie oznaczony. Niektóre witaminy bardzo łatwo przedawkować, dlatego należy rygorystycznie przestrzegać zalecanych dziennych dawek na opakowaniu.
Etykiety suplementów często nie zawierają żadnych przeciwskazań. Może to sugerować, że składniki są bezpieczne. Niestety, alergicy muszą zachować szczególną czujność.

© Copyright Dieta, uroda, zdrowie 2024